Niekto musí vyskúšať, kadiaľ cesta nevedie.

Výlet na Adršpašské skaly

05.07.2013 11:18

Vážení priatelia,

v termíne od 23.-25. 8. 2013 navštívime bratov Čechov. Centrom nášho záujmu sú  Adršpašsko-teplické skaly. Z ich webovej stránky  vyberáme :

Adršpašsko-teplické skály, kouzelné místo spojující malebnost a romantiku, kterou po milióny let sama  příroda  vytvářela. Tento malebný kout naleznete při hranici s Polskem na severovýchodě České republiky. Turisté sem přijíždějí obdvivovat krásy regionu po staletí. Pro svoji unikátnost vzácného přírodního úkazu, zde byla  již roku 1933  vyhlášena Národní přírodní rezervace Adršpašsko - Teplické skály, čítající 1771 hektarů. Rezervace se rozprostírá  v tzv. trojúhelníku mezi obcemi Adršpach, Teplice nad Metují a vrcholem Čáp nad vsí Skály.

Odchod autobusu je v piatok 23.8. 2013  z  Dubnice nad Váhom o 7.20 hod. spred SPŠ, z Novej Dubnice o 7.30 hod. spred plavárne a z Kolačína o 7.35 hod. spred Hostinca na Lúčkach , teda budete potrebovať jeden deň voľna z práce, pretože cieľové miesto je vzdialené viac ako 300 km.

Ubytovaní budeme 1,7 km od vstupu do tohto skalného kráľovstva  v troch penzionoch, ktoré budú od seba vzdialené ani 100 metrov.

V piatok po príchode sa oboznámime s okolím, v sobotu podnikneme  turistický výlet medzi skaly a na chvíľu sa medzi ne vypravíme aj v nedeľu doobeda, ale z inej strany. Predpokladaný príchod domov je v nedeľu okolo 20.00 hod. Cena za ubytovanie s polpenziou  ,dopravu s poistením  a vstupom do Skalného mesta je 70 €, členovia KST Kolačín, ktorí  nemohli byť užitoční na Haluškách  zaplatia 35 € .Rovnakú sumu zaplatia aj tí, ktorí boli nápomocní pri príprave Jánskeho haluškového festivalu, ale nie sú našimi členmi. Tí členovia KST Kolačín, ktorí sa aktívne podieľali na príprave Jánskeho haluškového  festivalu, majú pobyt za 10 €.

Prihlásení členovia KST a ostatní účastníci zájazdu  môžu  u SoNi Kačíkovej  v hotovosti zaplatiť  za zájazd do 15.8.2013

© 2009 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode